Umístění studentů v SOČ

23. 7. 2019

Velmi krásné umístění získaly tři studentky středních škol, které v letošním roce ve spolupráci s naším pracovištěm zpracovávaly svá témata do celostátní soutěže ve Středoškolské odborné činnosti. První místo v kategorii Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství získala Veronika Babyrádová z Gymnázia a SOŠZE Vyškov s tématem "Studium chemické podstaty fyzikální dormance semen hrachu setého (Pisum sativum L.)". Ve stejné kategorii obsadila... 4. místo Eliška Moravcová z Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře se svou prací "Mykotoxiny v plísňových sýrech". V další kategorii Zdravotnictví se na 6. místě umístila Jasmína Lia Růžičková s tématem "Kofein a jeho vliv na lidský organismus" z Gymnázia Uničov. Studentky si zvolily aktuální témata, která byla kvalitně zpracovaná. Mladým vědkyním gratulujeme k ocenění celonárodní soutěže. Velké poděkování patří i pedagogickým dozorům a našim lektorům.

Denisa Vlčková    23. 7. 2019